CARIERE

Principalele posturi

Principalele posturi ocupante in cadrul societatii sunt:

  • Sofer autocamion de mare tonaj

  • Sofer autoturisme si camionete

  • Agent transport

  • Coordonator transport

  • Asistent manager

  • Economist

truck-driver-wage-increase

Posturi libere

  • Data limita: 12 Ianuarie 2017

  • Cluj, Romania

  • Mid Level

Cerinte

  • Permis de conducere categoria C;

  • Certificat de pregatire profesionala a conducatorului auto;

  • Atestat profesional transport marfa generala;

Responsabilitati

  • Distribuie, livreaza marfa conform avize: de regula produse alimentare cu temperatura controlata (refrigerate, congelate) pe teritoriul Romaniei, pentru lanturile mari de magazine (Metro, Selgros, Cora, Carrefour, Auchan etc.), pentru magazine de retail (Profi, Kaufland, Lidl etc.), pentru platforme Kaufland Turda, Rewe Turda si la alte depozite din tara, cu preponderenta in zona Transilvania (Timisoara, Oradea, SM, BM, Sibiu, Tg Mures, Bistrita, Borsa etc.), dar si in Iasi, Suceava, Botosani si Bucuresti;

  • Soferul trebuie sa ajunga la locul incarcarii, la data si ora stabilita si comunicata in prealabil de catre coordonatorul de transport;

  • Gestioneaza corect marfa si se asigura ca este transportata la temperatura indicata, de la incarcare pana la predare;

  • Gestioneaza corect actele de livrare: avize marfa/paleti, facturi/chitante primite de la clienti;

  • Intocmeste scrisori de transport CMR si Foi de parcurs la fiecare cursa efectuata;

  • Preda actele la timp si la departamentul specificat;

  • Respecta procedurile de lucru incredintate;

Ce oferim

  • Contract individual de munca pe perioada nedeterminata, cu o perioada de proba de 90 zile calendaristice;

  • Norma intreaga, dar cu repartizarea programului de lucru in mod inegal, in functie de frecventa curselor;

  • Spor de noapte, spor de weekend, spor pentru orele suplimentare;

  • Concediu anual de odihna 21 zile lucratoare, in raport cu durata muncii;

  • Salariul este format din: venit fix + venit variabil in functie de km efectuati lunar + bonuri de masa;

  • Alte beneficii, acordate sub forma de bonusuri (combustibil, bonuri cadou).

Daca doresti sa te alaturi echipei Ovivas, trimite-ne CV-ul tau pe adresa de e-mail office@ovivas.ro sau completeaza formularul de mai jos:

Enter your keyword